Uncategorized

Milan

perspektivë për të ardhmen.
Sipas të përditshmes ‘AS’, klubi Madrilen ka kthyer sytë nga supertalenti i Fulhamit, Ryan Sessegnon i cili po shikohet si njëri nga lojtarët e ri me të ardhmen më të ndritur në futboll. Me vetëm 17 vjet mbi supe, Sessegnon tashmë po luan me skuadrën e parë të Fulhamit në Championship dhe ka debutuar me kombëtaren e Anglisë U19.
Ryan Sessegnon luan në krahun e majtë të mbrojtjes dhe si mesfushorë i krahut. Klubi Madrilen e konsideron atë si perfekt për zëvëndësimin e brazilianit Marcelo sëbashku me Theon. Mbrojtësi anglez e ka të qartë dëshirën e tij që të luajë në Madrid, pavarësisht se ka interesime edhe nga Man UTD dhe Tottenhami.
Nëpërmjet videos së mëposhtme ju kemi sjellur aftësitë e këtij supertalenti:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *